• KENDİ BEDENİNİZE UYGUN YÜZDÜRME YARDIMCISINI SEÇMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ TABLOYU İNCELEYİNİZ.


  KULLANMA TALİMATI
  Eğer kullanmasını ve giymesini bilmiyorsanız can yeleği veya yüzdürme yardımcısı sahibi olmak güvenliğiniz için bir garanti teşkil etmez.
  1. Can yeleği veya yüzdürme yardımcısını sürekli giymelisiniz, fakat bu uygulanabilir değildir. Rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurunuz. 2. Kemerleri kapalı ve güvenli olacak şekilde ayarlayınız.
 • Her zaman fermuar ve tokalar kapalı olacak şekilde giyiniz.
 • Acil bir durumdan önce kullanma tatbikatı yapın.
 • Suda deneyin böylece ekipmanın fonksiyonunu ve size nasıl bir yüzme pozisyonu verdiğini gözlemleyebilirsiniz.

  3. Çocuklara can yeleği veya yüzdürme yardımcısını giymeyi öğretin. Kendi başlarına kullanabilmeliler. Çocuklar denize girdiklerinde panik olurlar. Bu da onların kollarını ve bacaklarını hızlıca hareket ettirmelerine neden olur.Can yeleği veya yüzdürme yardımcısı çırpınan çocuğun yüzünü yukarıda tutamayabilir. Bu yüzden suda ve karada giymeyi öğretin. Can yeleği veya yüzdürme yardımcıları çocuk bakıcıları değildir.Çocuk ister karada ister denizde olsun bunları giymelidir ve ebeveyni her zaman çocuğun yanında olmalıdır.
  4. Can yeleği veya yüzdürme yardımcısını seçerken, başka kıyafetler ile de kullanılabileceği daima aklınızda olsun.
  5. Can yeleği veya yüzdürme yardımcınız fırtınalı koşullarda, durgun hava koşullarına göre aynı davranışı göstermeyebilir. Giydiğiniz elbiseler ve cebinizde taşıdığınız eşyalar çalışmasını değiştirebilir.Eğer ağızınız suyun üzerinde kalmıyorsa , yeni bir tane alın ya da daha fazla kaldırma kabiliyeti olanı seçin.
  6. Can yeleği veya yüzdürme yardımcısı gibi yüzdürücü cihazlar yalnız boğulma riskini azaltır. Kurtulmayı garanti etmez.
  BAKIMI, SAKLANMASI VE YENİLEME
  Bu yüzdürme yardımcıları ve can yelekleri tam performans ve uzun ömür için üretilmiş ve test edilmiştir.Bu özellikleri, aşağıdaki özellikler uyulması durumunda korur.

  1. Daima can yeleğinin veya yüzdürme yardımcısının doğru giyildiğinden emin olun.
  2. Kullanımdan sonra, can yeleği veya yüzdürme yardımcısını önce tatlı su ile yıkayın ve doğal olarak kurumasını sağlayın, daha sonra kuru bir ortamda saklayın. Uzun periyotlarda güneş altında bırakmayın.Çamaşır makinasında yıkamayın. Yağ ve benzeri lekeler elde, sabunlu su ile çıkarılabilir. Hiçbir zaman radyatörün üzerinde,ısıtıcı ile, ya da herhangi bir ısı kaynağı ile kurutmayınız.
  3.Yüzdürme yardımcınızı veya can yeleğinizi kullanmadan önce kontrol ediniz. Tüm parçalarını (fermuar, şeritler, düdük, kumaş, toka ve kemer) dikkatlice inceleyiniz, düzgün çalışmasından emin olunuz. Düzgün çalışmayan can yeleği veya yüzdürme yardımcısını kullanmayınız, yenisini temin ediniz.
  4. Can yeleği veya yüzdürme yardımcısını, yastık, minder, usturmaça ya da benzeri zarar verecek şekilde kullanmayınız. Asla ürün üzerinde değişiklik veya ekleme yapmayınız. Bu, ürünün performansını düşürür.
  5. Her yıl can yeleği veya yüzdürme yardımcınızı kontrol edin. Renginde açılma, fonsiyon görmeyen bir kısım tespit ederseniz mutlaka can güvenliğiniz açısından yeleğinizi yenileyiniz.
  6. Can yeleği veya yüzdürme yardımcınızı çevresel faktörlerden etkilenmeyecek yerlerde depolayınız.
  7. Depolama işlemini, can yeleği veya yüzdürme yardımcısına zarar verebilecek şekilde yapmayınız,üzerine büyük ağırlıklar koymayınız.
  8. Tekneniz kullanımda değil iken can yeleğini veya yüzdürme yardımcınızı uzun süreli olarak bırakmayınız.
  9. Teknede can yeleklerinin bulunduğu yerlere "can yelekleri buradadır" işareti koyun.
  10. Can yeleklerinin bakımı sizin sorumluluğunuzdadır. Yenilenmesi kendi kararınız olabileceği gibi o ülkenin sörveyörleri ya da klas kuruluş sörveyörlerine bağlıdır.
  NAKLİYESİ
  1. Can yeleği veya yüzdürme yardımcınızı zarar görmeyecek şekilde nakliye ediniz.
  2. Nakliye sırasında uzun süre güneş ışığına, darbeye, keskin yüzeylere, kimyasallara maruz bırakmayınız ve kuru bir ortam sağlayınız.
  ELDEN ÇIKARMA
  Çevre koruma şartlarına uygun olarak uzaklaştırınız.
  YÜZDÜRME YARDIMCISI İLE CAN YELEĞİ FARKLIDIR
   Yüzdürme yardımcısı veya can yeleğini seçmeden önce, kullanıcı aralarındaki fonksiyon farkını bilmelidir.
 • 100 Newton can yelekleri yüzmeyi bilenler ve bilmeyenlerin yakın sularda kullanımı için tasarlanmıştır.
 • 150 Newton can yelekleri yüzmeyi bilenler ve bilmeyenlerin en sert hava koşullarında kullanabilmeleri için tasarlanmıştır.
 • Yüzdürme yardımcıları, yüzmeyi bilenlere, yardımın yakın olduğu sularda extra yüzdürücülük sağlamak için tasarlanmıştır.

 •  

  ----
  50N  Yetişkin için Klasik Yüzdürme Yardımcısı (Plastik Tokalı)  XXL-XL-L-M-S
      Yetişkin için Klasik Yüzdürme Yardımcıları ISO 12402-5'e göre CE onaylıdır. Bu yüzdürme yardımcıları su sporları ve aktivitelerinde rahat bir kullanım sunar. Üzerindeki dört adet kayış, tokalar ile sabitlenir. Bu ürün, yüksek görünüm özellikli muhtelif renkte kumaşlardan üretilmektedir.
  Aşağıda bu ürünün bedenleri için kodlar verilmiştir.

 • M02718 Klasik Yüzdürme Yardımcısı(tokalı) XXL
 • M02716 Klasik Yüzdürme Yardımcısı(tokalı) XL
 • M02714 Klasik Yüzdürme Yardımcısı(tokalı) L
 • M02712 Klasik Yüzdürme Yardımcısı(tokalı) M
 • M02710 Klasik Yüzdürme Yardımcısı(tokalı) S

 •             
  50N  Klasik Yüzdürme Yardımcısı (Fermuarlı)  XL-L-M-S
      Klasik Yüzdürme Yardımcıları ISO 12402-5'e göre CE onaylıdır.Spor aktiviteleri için özel olarak dizayn edilmiştir. Üzerindeki kayış, toka ile sabitlenmekte ve fermuar ile kullanıcıya maksimum uyum sağlamaktadır. Yüksek görünüm özellikli muhtelif renkte kumaştan üretilmektedir.
  Aşağıda bu ürünün bedenleri için kodlar verilmiştir.

 • M12716 Klasik Yüzdürme Yardımcısı(fermuarlı)XL
 • M12714 Klasik Yüzdürme Yardımcısı(fermuarlı)L
 • M12712 Klasik Yüzdürme Yardımcısı(fermuarlı)M
 • M12710 Klasik Yüzdürme Yardımcısı(fermuarlı)S

 •             
  50N  Sporcu Yüzdürme Yardımcısı   XL-L-M-S
      Sporcu Yüzdürme Yardımcıları ISO 12402-5'e göre CE onaylıdır. Bu yüzdürme yardımcıları küçük tekne kullanıcıları, sörfçüler, kanocular,optimist ve lazer kullanıcıları için ideal bir dizayndır. Bel üstündeki kayış iki adet toka ile yanlardan kilitlenebilmekte, ayrıca yan tarafındaki fermuar, ön tarafındaki malzeme koymaya yarayan file kumaş ve beli sıkmaya yarayan etek ucu ipleri sayesinde kullanıcıya hem güvenlik hem de performans yönünden en iyisini sunmaktadır.Yüksek görünüm özellikli renkte kumaştan üretilmektedir.
  Aşağıda bu ürünün bedenleri için kodlar verilmiştir.

 • M22716 Sporcu Yüzdürme Yardımcısı XL
 • M22714 Sporcu Yüzdürme Yardımcısı L
 • M22712 Sporcu Yüzdürme Yardımcısı M
 • M22710 Sporcu Yüzdürme Yardımcısı S

  Uygulamalar için tıklayınız.


 •             
  50N  Balıkçı Yüzdürme Yardımcısı  XL-L-M-S
      Balıkçı Yüzdürme Yardımcıları EN 393'e göre CE onaylıdır. Sportif balıkçılar ve profesyonel olta balıkçıları için dizayn edilmiştir. Haki renkte kumaştan üretilmektedir.Üzerindeki kayışlar iki adet toka ile kilitlenmektedir. Kullanıcının malzemelerini koymasına rahatlık sağlamak amacı ile yeleğin önlerinde iki adet cep mevcuttur. Ayrıca yağmurdan korunmak için kapşonu ve omuzların üzerinde korumaları mevcuttur.
  Aşağıda bu ürünün bedenleri için kodlar verilmiştir.

 • M32716 Balıkçı Yüzdürme Yardımcısı XL
 • M32714 Balıkçı Yüzdürme Yardımcısı L
 • M32712 Balıkçı Yüzdürme Yardımcısı M
 • M32710 Balıkçı Yüzdürme Yardımcısı S

 •             
   
    Copyright © 1994 - 2017 Martek End. Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti. - Tüm hakları saklıdır.