ÖZEL YATLARIN TEKNİK DONANIM STANDARTLARI
 • Can simidi, liman ve kabotaj seferinde 2, diğer sefer bölgelerinde 4 adet olmalıdır.
  TİCARİ YATLARIN TEKNİK DONANIM STANDARTLARI
 • Can simidi,liman seferinde 2, kabotaj seferinde 4, diğer sefer bölgelerinde 6 adet olmalıdır.
  YOLCU MOTORU VE GEMİLERİNİN TEKNİK DONANIM LİSTESİ
 • En az kapasitenin %15'i kadar can simidi ile en az iki tanesi salvolu ve flaşörlü olmalıdır.

   AŞAĞIDA BELİRTİLEN KONTROLLER HER SEZON BAŞI YAPILMALI, HASARLI PARÇALAR DEĞİŞTİRİLMELİ YA DA YENİSİ TEMİN EDİLMELİDİR.
 • Can simidini, her an atılmaya hazır bir sistemin içerisinde sabit ve kolay erişilebilir konumda tutunuz.
 • Can simidinin üzerinde çatlak, delik ,ezik olmadığını kontrol ediniz.
 • Can simidinin renginin soluk olmadığını kontrol ediniz. Soluk renkli can simitleri çok daha az görüşe sebep olduğu için kurtarılma şansınızı azaltır.Bu tür can simitlerini kullanmayınız.
 • Can simidi üzerindeki halatın sağlamlığını hızla çekerek kontrol ediniz. Ayrıca halatın yırtık ve hasarlı olmadığını kontrol ediniz.
 • Can simidini ek malzemeler ile donatmaya veya içini açmaya çalışmayınız. Can simidinizden maximum performans almak için orjinal hali korunmalıdır.
 • Can simidi üzerindeki reflektör bantların yerinde olup olmadığını kontrol ediniz.Yerinde ise hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Can simidinin depolanması sırasında ortamın kuru, nemden uzak ve iyi havalandırmaya sahip olmasına dikkat ediniz.
 • Can simidini depolarken veya nakliyesi sırasında ezilmelere neden olabilecek büyük ağırlıkları üzerine koymayınız, darbelere maruz bırakmayınız,keskin köşelere ve kimyasallara maruz bırakmayınız.
 • Şekli ve ölçüleri bozuk, hasarlı can simitlerini parça parça kesip çevre koruma şartlarına uygun olarak uzaklaştırınız.
 •  

  ----
  M02800   SOLAS Can Simidi
      Ürünün dış yüzeyi polietilen malzeme, iç kısmı ise poliüretan ile kaplıdır. Dış çap Ø72cm., iç çap Ø42cm. ölçülerindedir. 4kg. ağırlığındadır.Can simidinin etrafı polietilen yüzdürücü halat ile çevrilmiştir. Üzerinde 400cm2 solas a uygun reflektif bant mevcuttur.

      
  MO2700   SOLAS Can Simidi
      Ürünün dış yüzeyi polietilen malzeme, iç kısmı ise poliüretan ile kaplıdır. Dış çap Ø72cm., iç çap Ø42cm. ölçülerindedir. 2,5kg. ağırlığındadır.Can simidinin etrafı polietilen yüzdürücü halat ile çevrilmiştir. Üzerinde 400cm2 solas a uygun reflektif bant mevcuttur.

      
  MO1100    TSEK Can Simidi
      Ürünün dış yüzeyi polietilen malzeme, iç kısmı ise poliüretan ile kaplıdır. Dış çap Ø62cm., iç çap Ø41cm. ölçülerindedir. 2,5kg. ağırlığındadır.Can simidinin etrafı polietilen yüzdürücü halat ile çevrilmiştir. Üzerinde 400cm2 solas a uygun reflektif bant mevcuttur.

          
  M01830    Can Simidi Braketi
        Can Simidi Braketi, teknede can simidini sabit olarak konumlandırmak için kullanılır. Montajı kolaydır. Üzerinde bulunan sabitleme delikleri ile teknede istenilen yerlere monte edilebilir. Klipsleri sayesinde ışıklı şamandara montajı kolaydır.
         
  M01810    Işıklı Şamandıra
       
  Işıklı şamadıra tehlike yok iken baş aşağı olarak braketine takılır. Herhangi bir tehlike anında denize atıldığında denizin üzerinde düz konumda kalır ve beyaz ışık verir.
         
   
    Copyright © 1994 - 2017 Martek End. Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti. - Tüm hakları saklıdır.